Trolejbus – kluczem do sukcesu?

W Polsce znajdziemy je tylko w nielicznych miastach. Często niedoceniane systemy trolejbusowe z powodzeniem funkcjonują w Gdyni, Sopocie, Lublinie oraz Tychach. Czy to za ich sprawą te właśnie miasta zostały tak wysoko ocenione w raporcie #siężyje z łatwym dojazdem?

 

Powrót do przeszłości

 

Wykorzystywane praktycznie na wszystkich kontynentach, stosowane są przede wszystkim tam, gdzie nie istnieje sposobność do budowy sieci tramwajowej, a zapotrzebowanie na transport przewyższa możliwości samych autobusów. Trolejbusom nie brak zalet – przede wszystkim są bardziej ekologiczne od autobusów i cichsze niż tramwaje.

 

Godne uwagi rozwiązanie

 

Warto zwrócić uwagę, iż wg raportu #siężyje Tychy z oceną 6,09 oraz Gdynia z notą 6,08 punktów na 7 możliwych są niekwestionowanymi liderami kategorii “z łatwym dojazdem” w rankingu dużych miast (od 50 do 300 tys. mieszkańców). Sopot z kolei, zajął wysokie drugie miejsce z wynikiem 6,22 punktu w rankingu małych miast (do 50 tys. mieszkańców). Choć Lublin nie jest liderem w swojej kategorii (miast powyżej 300 tysięcy mieszkańców) to osiągnął wysoki wynik 5,71.

 

Historia tyskich trolejbusów sięga lat 80-tych ubiegłego wieku, kiedy to zdecydowano się na eksperymentalne wprowadzenie ich linii. Sukcesywnie modernizowany system, stanowi obecnie nie tylko ekologiczny, ale również bardzo wygodny trzon komunikacji. Lublin, który inwestuje w modernizację transportu, posiada już ponad 70 cenionych przez mieszkańców trolejbusów – klimatyzowanych i dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

Warto zwrócić uwagę, iż z trolejbusowego taboru korzysta ponad 150 europejskich miast, a Salzburg oparł na nim cały transport publiczny. Niezaprzeczalne zalety takiego rozwiązania sprawiają, że renesans trolejbusów nikogo nie dziwi, a inwestowanie w jego rozwój stanowi jeden z kluczy do sukcesu.

Co nam powiedzieli ankietowani:

Swoje miejsce zamieszkania cenie za idealne rozwiązania zastosowane w transporcie miejskim, łatwo jest dostać się do dowolnego miejsca we Wrocławiu. 

W moim mieście jest przyjazna komunikacja – wszędzie mam blisko!

Mam idealną komunikację – szybki wyjazd na autostradę, jak i na główne drogi.

Mam u siebie bardzo zieloną i zadbaną okolicę. Jest park z dwoma zewnętrznymi siłowniami i blisko metro którym się wszędzie szybko dostanę.

Z dzielnicy,  w której mieszkam wszędzie mam blisko. Jest cisza i spokój. Okolica jest bardzo zadbana.

Lubię u siebie w mieście czystość i zadbane otoczenie.

W miejscu gdzie mieszkam jest dużo zieleni, pełno atrakcji i często organizowane są różnorakie zabawy. Dookoła jest czysto i przyjemnie.

Lubię to, że wszystko jest pod ręką, łatwo mogę zrobić zakupy.

Bez samochodu jestem w stanie załatwić wszystkie zakupy!

Codziennie zakupy robię w sklepie obok domu.

Zakupy mogę zrobić nawet po godzinie 21.

Blisko jest rynek ze wszystkim od skarpetek po ogórki 🙂

Mam blisko na zakupy. Targowisko czynne jest codziennie.

Bez samochodu jestem w stanie załatwić wszystkie zakupy.

Inne aktualności
Nowy raport #siężyje Otodom – kategoria “zadbana okolica”
arrow
Które dzielnice są najbardziej zadbane?
arrow
Przegląd najczystszych dzielnic
arrow
“Mały” zwycięzca rankingu wielkich miast
arrow
5 sposobów na bezpieczną okolicę
arrow
Już jest! Nowy raport #siężyje Otodom – wygodne zakupy
arrow
Targowiska wracają do łask
arrow
Śląskie z najlepszą komunikacją
arrow
Kto przegonił Warszawę w łatwości dojazdu? Ranking wielkich miast
arrow
Nowoczesne technologie w służbie czystości
arrow
Powered & design by: promoagency.pl